کتاب آنها به بغداد آمدند

اثر آگاتا کریستی از انتشارات هرمس - مترجم: محمدعلی ایزدی-داستان معمایی

کتاب «آنها به بغداد آمدند» نوشته آگاتا کریستی (۱۹۷۶-۱۸۹۰) نویسنده انگلیسی داستان‌های جنایی و ادبیات کارآگاهی است.
کریستی با نام مستعار مِری وستماکوت، داستان‌های عاشقانه و رمانتیک نیز نوشته است، ولی شهرت اصلی‌اش به خاطر ۶۶ رمان جنایی اوست.
داستان‌های آگاتا کریستی، به خصوص آن دسته که درباره ماجراهای کارآگاه هرکول پوآرو یا خانم مارپل است، نه تنها لقب «ملکه جنایت» را برای او به ارمغان آورد بلکه می‌توان وی را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و مبتکرترین نویسندگانی که در راه توسعه و تکامل داستان‌های جنایی کوشیده‌اند نیز معرفی و مطرح کرد.
آگاتا کریستی در کتاب رکوردهای گینس مقام اول در میان پرفروش‌ترین نویسندگان کتاب در تمام دوران‌ها و مقام دوم ، بعد از ویلیام شکسپیر، در میان پرفروش‌ترین نویسندگان در هر زمینه‌ای را به خود اختصاص داده است.
محبوبیت جهانی کریستی به آن درجه است که به طور مثال در کشوری چون فرانسه تعداد کتاب‌هایی که از او تا سال ۲۰۰۳ به فروش رسیده بالغ بر ۴۰ میلیون جلد بوده است.
در بخشی از «آنها به بغداد آمدند» می‌خوانیم:
« ویکتوریا جونز با قیافه‌ای گرفته روی یک صندلی در فیتزجیمز گاردن نشسته بود. او به طور کلی به تفکر درباره... یا تقریبا می‌توانیم بگوییم به تجزیه و تحلیل... دردسرهای استفاده بی‌موقع از استعدادهای ویژه‌اش عادت داشت.
ویکتوریا مثل بیشترِ ما بود. دختری که هم محسّناتی داشت و هم معایبی. سخاوت، صمیمیت و شجاعت از محسّنات او بود و تمایل طبیعی‌اش به ماجراجویی را می‌توانیم از ویژگیهای خوب او یا (در این دور و زمانه که امنیت در درجه اول اهمیت قرار دارد) عکس آن به حساب بیاوریم. از معایب اصلی‌اش هم دروغگویی وقت و بی‌وقت بود. وسوسه درست کردن یک داستان و تعریف با آب و تاب آن برای دیگران چیزی بود که ویکتوریا هیچ‌وقت نمی‌توانست در برابر آن مقاومت کند. او خیلی ساده و راحت، و با اشتیاقی که انگار دارد هنر می‌کند، دروغ می‌گفت».


خرید کتاب آنها به بغداد آمدند
جستجوی کتاب آنها به بغداد آمدند در گودریدز

معرفی کتاب آنها به بغداد آمدند از نگاه کاربران


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب آنها به بغداد آمدند


 کتاب پول کثیف
 کتاب میراث جاسوسان
 کتاب الان کجایی؟
 کتاب گرگ در لباس میش
 کتاب نان حلال
 کتاب انجمن دختران مرده