کتاب کوجو

اثر استیون کینگ از انتشارات قطره - مترجم: مریم ملکوتی-داستان معمایی

مان «کوجو» نوشته استیفن کینگ با ترجمه مریم ملکوتی از سوی نشر قطره روانه بازار نشر شد. نویسنده این کتاب در مصاحبه‌هایش گفته که زمان نوشتن این رمان را به یاد ندارد و خودش نیز از خواندن آن لذت برده است! رمان «کوجو» نخستین بار در سال 1981 میلادی منتشر شد و یک سال بعد توانست برنده جایزه داستان‌های فانتزی بریتانیایی شود. در پی این موفقیت بود که در سال 1983 با اقتباس از این رمان فیلمی نیز ساخته شد. ناشر درباره این رمان معتقد است: داستان جالب و مهیج کوجو را بخوانید تا ماجرای عبرت‌آموز زنی را بدانید که برای فرار از پیر شدن چگونه می‌رفت تا هر چه داشت از دست بدهد.
داستان این رمان بر اساس اتفاقات مربوط به خانواده‌ای به نام «ترنتون» شکل گرفته است و وقایع داستان در شهری به نام کاسل راک به وقوع می‌پیوندند. نویسنده در این رمان علاوه بر ماجراهای هیجان‌انگیزی که تعریف می‌کند، به نوعی مردم شهر و روستا را با هم مقایسه کرده و تصویری از شرایط فرهنگی دوران نگارش کتاب را به مخاطب نشان می‌دهد.
کوجو نام سگی است که در بسیاری از آثار دیگر کینگ هم حضور می‌یابد،‌ به خصوص داستان‌هایی که در کاسل راک روی می‌دهند؛ شهری که در اغلب آثار کینگ نماد نفرت و ناامیدی است. «مردی با کت و شلوار مشکی»، «رهایی از شاوشنک»، «بلیز»، «هفت تیرکش»، «تلفن همراه»، «شکارچی رویا»، «راز»، «مسیر سبز» و «هر آن‌چه دوست داری از دست خواهی داد» از جمله آثاری هستند که تاکنون از این نویسنده آمریکایی ترجمه و روانه بازار کتاب ایران شده است.
استفین کینگ، نویسنده‌ای آمریکایی است که در سال 1947 میلادی به دنیا آمد و آثارش جز پرفروش‌ترین کتاب‌ها در کشورش به شمار می‌رود. او تا سال 2011 نزدیک به 50 رمان منتشر کرده است.
در بخشی از رمان می خوانیم: «زندگی برای دونا ترنتون یکنواخت شده بود. هر روز تمام وقتش را با فرزند سه ساله‌اش می گذراند. چیزی در آن دهکده کوچک برایش جذاب نبود. تازه دنیا هر روز بخش بیش‌تری از حضور پسرش را از او می‌گرفت. امسال تد به مهد‌کودک می‌رفت، بعد هم دبستان و بعد دبیرستان و... ناگهان پایش لغزید. چگونه در آن دام فرو رفت، خودش هم نفهمید. بهایش را چگونه پرداخت؟‌..


خرید کتاب کوجو
جستجوی کتاب کوجو در گودریدز

معرفی کتاب کوجو از نگاه کاربران


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب کوجو


 کتاب تاول
 کتاب این دختر نامرئی نیست
 کتاب مگره و یکصد چوبه دار
 کتاب دریاچه
 کتاب وسوسه ی انتقام
 کتاب شام مخصوص